Strelišče Žančani

Na strelišču Žančani je potrebno zaradi varnosti pri vadbah z orožjem upoštevati sledeče:

1. na strelišču Žančani se izvaja red in disciplina po navodilih inštruktorja, ki je obvezno prisoten,
  2. paziti je potrebno na pravilno rokovanje z orožjem, posebno s kratko ročnim; pištola, revolver,
  3. prebrati si je potrebno navodila za ravnanje na strelišču, ki je objavljeno na oglasni deski ali na vratih strelišča,
  4. obvezno je vpisovanje v knjigo, ki se nahaja pri bunkerju za golobe,
  5. na podlagi pogodbe z Lovsko družino Slovenj Gradec, je za člane z poravnano letno članarino na strelišču Žančani možno streljanje:
    – z revolverji, pištolami in malokalibersko pištolo ob petkih, od 15h do 18h. Streljanje je za člane brezplačno!
    – z puško z risano cevjo na sto, dvesto in tristo metrov ob četrtkih, od 15h do 18h.
    – z puško z gladko cevjo (glinasti golobi), po predhodnem dogovoru z vodjo strelišča, g.Igorjem Horvatom (041416303). Potrebno je kupiti glinaste golobe na strelišču pri Lovskem društvu Slovenj Gradec!

VARNOSTNA PRAVILA

Vse osebe, ki se nahajajo na poligonu, so dolžne ves čas skrbeti za lastno varnost in varnost vsakega na poligonu. Dolžni so se seznaniti z redom na strelišču in varnostnimi ukrepi. Ravnati se morajo po navodilih vodje streljanja.

Prenašanje orožja po strelišču mora odgovarjati varnemu rokovanju z orožjem.

Dolgocevno orožje se prenaša ali v kovčku ali vidno prazno, z odprtim ležiščem, brez nabojnika ter obrnjeno v zrak.

Streljanje se zaradi varnosti izvaja v eni liniji po principu  “VSI STRELJAJO—NIHČE NE STRELJA”.

Na strelsko linijo se lahko orožje položi samo na ukaz sodnika. Še vedno prazno in z odprtim ležiščem.

Varnostni koti pri dolgih razdaljah so majhni in jih je potrebno strogo spoštovati.

Po koncu streljanja se mora strelec dvigniti in orožje pustiti pravilno vidno varno in odprto.

Po znaku za  »KONEC STRELJANJA« ali »PREKINI STRELJANJE« strelec ne sme manipulirati z orožjem ali ležati ob njem.

Vsak tekmovalec tekmuje na lastno odgovornost in odgovarja za svoja dejanja!

Vsi tekmovalci morajo imeti veljavno orožno listino in potrjeno izkaznico društva o plačani članarini za tekoče leto!

Lep pozdrav in mirno roko.

Predsednik:

Alfonz Pajek

Slovenj Gradec 25.04.2023

(Visited 1.057 times, 1 visits today)