Statut

(klik za download)

S T A T U T    S T R E L S K E G A   D R U Š T V A   S L O V E N J   G R A D E C

SPLOŠNE DOLOČBE

  1. člen

Strelsko društvo Slovenj Gradec (v nadaljnjem besedilu: društvo) je prostovoljno, samostojno, nepridobitno združenje fizičnih oseb, ki se združujejo zaradi skupno določenih interesov opredeljenih v statutu društva in v skladu z Zakonom o društvih.

Društvo je pravna oseba zasebnega prava. Društvo predstavlja in zastopa predsednik društva, ki je hkrati tudi predsednik upravnega odbora.

Predsednika izvoli zbor članov za dobo štirih let. Predsednik je odgovoren za delovanje društva v skladu s statutom in pravnim redom RS. Za svoje delo je odgovoren zboru članov društva.

 

  1. člen 

Namen in načela društva

Namen društva je uveljavljanje in pospeševanje športnih aktivnostih z združevanjem ljubiteljev strelskega športa, najemov športnih objektov, organiziranjem športne rekreacije, vaj in tekmovanj, zagotavljanje materialne osnove za delo ter opravljanje storitev v tej zvezi.

Društvo deluje samostojno in primarno ne zasleduje gospodarskih namenov.

Društvo deluje po načelih enakopravnosti, amaterizma in športne solidarnosti, ter sodeluje z drugimi športnimi organizacijami in zvezami.

Za uresničevanje svojih in skupnih interesov se društvo združuje v Strelsko zvezo Slovenije. Društvo se lahko združuje tudi v območne zveze ali skupnosti in sodeluje v drugih oblikah sodelovanja in povezovanja med društvi in organizacijami na občinski, območni ali interesni ravni.

 

  1. člen

Ime, sedež in poslovno leto

Društvo posluje z imenom: Strelsko društvo Slovenj Gradec

Skrajšano ime društva je: S društvo Slovenj Gradec

Sedež društva je: Slovenj Gradec

Poslovno leto je tekoče leto ( od 1. januarja do 31. decembra)

Društvo ima zastavo – prapor in pečat, sprejet na zboru članov 21.03.2013. Opis zastave določa poseben pravilnik, ki ga sprejme zbor članov. Pečat društva je okrogle oblike s premerom 20 mm in 30 mm; v sredini pečata je strelski znak (grafična podoba strelca iz 16. stoletja, pod katerim je izpisan datum prve strelske tekme na ozemlju Slovenije –                    14. 7. 1562 ), okrog katerega je napis STRELSKO DRUŠTVO SLOVENJ GRADEC.

 

  1. člen

Naloge društva

Glavna nepridobitna dejavnost društva je razvoj strelskega športa.

Naloge društva so predvsem, da:

  • oblikuje programske osnove za delo za izvajanje strategije razvoja strelskega športa v okviru delovanja društva;
  • določa pogoje za izvajanje programa dela ( srednjeročnega in letnega), oz. strelskih in drugih aktivnostih društva;
  • organizira in izvaja športna tekmovanja ter športno rekreacijsko dejavnost;
  • spremlja uveljavljanje in razvoj strelskega športa. Ugotavlja in organizira stanje ter sprejema ukrepe nujne za popularizacijo in razvoj strelskega športa;
  • skrbi za vzgojo strokovnih kadrov ( trenerjev, inštruktorjev, sodnikov in drugih strokovnih sodelavcev);
  • daje pobude za strokovno pomoč pri ustanavljanju in organiziranju strelskih sekcij ali krožkov;
  • razvija množično strelstvo v strelskem športu;
  • nabavlja orožje, strelivo in druga materialno tehnična sredstva ter opremo za lastne potrebe in za potrebe članov;
  • skrbi za vzdrževanje najetih prostorov ter opreme in zemljišč za izvajanje strelskega športa;
  • sodeluje z lokalno skupnostjo, šolami in gospodarstvom pri uveljavljanju strelskega športa in zagotavljanju materialnih pogojev za delo;
  • zastopa interese društva pri lokalni skupnosti in izven nje ter sodeluje s strelskimi in drugimi organizacijami doma in v zamejstvu;
  • izreka in daje priznanja zaslužnim športnikom in športnim delavcem in drugim za posebne zasluge pri delu in uspehu društva;
  • izvaja druge naloge in storitve, določene s tem statutom in programom dela.

Pridobitna dejavnost

P 85.510 izobraževanje, izpopolnjevanje in usposabljanje na področju športa in rekreacije, ki je formalno organizirano za skupine in posameznike kot šola streljanja.

 

  1. člen

Članstvo

Članstvo v društvu je prostovoljno. Član društva je lahko državljan RS, ki sprejema statut društva.

Oseba, ki se želi včlaniti v društvo,  to sporoči pisno predsedniku društva z izjavo, da sprejema obveznosti določene s statutom. O sprejemu odloča zbor članov. Zbor članov lahko za sprejem pooblasti upravni odbor.

Če se v društvo včlani mladoletnik do dopolnjenega sedmega leta starosti, podpiše pristopno izjavo njegov zakoniti zastopnik, od mladoletnikovega sedmega leta do dopolnjenega petnajstega leta starosti pa mora zakoniti zastopnik pred njegovim vstopom v društvo podati pisno soglasje.

Članstvo preneha s smrtjo, z izjavo o izstopu, ki se vroči predsedniku, zaradi neplačane članarine ali z izključitvijo, ki jo sprejme disciplinsko razsodišče društva.

Ob prenehanju članstva v društvu član društva nima pravice postavljati kakršnih koli zahtevkov do premoženja društva. 

Član se črta iz evidence društva, brez disciplinskega postopka, če v 30- dneh po pisnem opominu ne plača članarine. Član se izključi iz društva s sklepom disciplinskega razsodišča.

Član se izključi iz društva, če grobo krši statut in druge splošne akte društva, s svojim ravnanjem škoduje ugledu društva, če povzroči materialno škodo društvu in če povzroči v društvu zlo namerne spore ali kako drugače ravna zoper interese društva in v primerih, če je pred sodiščem obsojen za nečastno dejanje. Zoper sklep o isklučitvi se član lahko pritoži v 15 dneh od  prejema sklepa na zbor članov društva, ki o pritožbi odloča  na prvem rednem zboru članov.

Član kateremu preneha članstvo na lastno željo ali se črta iz članstva in član, ki je izključen iz društva, je dolžan poravnati vse svoje obveznosti do društva nastale do prenehanja članstva oz. izključitve in sicer v roku določenem v aktu o prenehanju članstva.

 

Član društva je lahko tudi tujec, če se utemeljeno sklepa, da bo njegovo delovanje skladno z nameni in načeli društva, pod pogojem da sprejema statut in druge splošne akte društva.

Društvo lahko ima tudi stalne in začasne sponzorje in donatorje (simpatizerji društva).

Sponzorji in donatorji so lahko pravne in fizične osebe, ki podpirajo društvo oz. upravljanje in razvijanje njegove dejavnosti. Sodelovanje z društvom in pravice ter obveznosti iz tega naslova urejata sponzor oz. donator in društvo s pogodbo.

Članom, ki so pri delovanju društva posebej zaslužni, lahko zbor članov na predlog skupine članov, predsednika ali upravnega odbora imenuje za častne člane ali častnega predsednika.

Častno članstvo v društvu je najvišje priznanje, ki ga društvo podeli svojemu članu za izjemne zasluge za delo v društvu. Častni člani ne plačujejo članarine, imajo pa lahko tudi druge ugodnosti v društvu, če tako odloči skupščina društva. Naziv častnega člana, lahko društvo podeli tudi nečlanu. Če oseba, ki se ji podeli naziv častnega člana ni član društva, nima pravice odločanja na sejah organov društva.

 

  1. člen

Dolžnosti članov so:

  • da se ravnajo po statutu društva;
  • da sodelujejo pri izvajanju ciljev in nalog društva;
  • da kot tekmovalci sodelujejo na tekmovanjih, ki jih organizira društvo in tekmovanjih katerega se društvo udeleži (ekipno ali posamezno);
  • da se kot tekmovalci na treningih izpopolnjujejo v strelskih veščinah in svoje znanje in izkušnje prenašajo na ostale, predvsem mlajše člane društva;
  • da skrbijo za objekte in materialna sredstva (opremo, orožje, naprave itd.), v lasti ali uporabi društva;
  • da redno plačujejo članarino (izjema so častni člani);
  • da uresničujejo sklepe in navodila organov in vodstva društva;
  • da varujejo ugled društva.

 

  1. člen

Pravice članov so:

  • da sodelujejo pri delu organov društva;
  • da dajejo pobude in mnenja organom in vodstvu društva za boljše delo pri izvajanju nalog;
  • da sodelujejo pri dogovorjenih akcijah društva;
  • da volijo ali so voljeni v organe društva ali predstavnike ( delegate) društva v zvezi strelskih organizacij in drugih asociacij (športne zveze itd,.)
  • da glede na doseženo kvalifikacijo oz. usposobljenost v strelstvu sodelujejo na internih tekmovanjih in drugih prereditvah društva ter v skladu z navodili vodstva ali pooblaščenih oseb društva zastopajo društvo na strelskih tekmovanjih doma in v tujini;
  • da so obveščeni o delu organov društva;
  • da sodelujejo pri delu strokovnih teles (komisij) društva;
  • da sprejemajo priznanja (nagrade in pohvale) za delo v društvu ali za dosežene tekmovalne uspehe.

 

  1. člen

Organi

Organi društva so:

  1. zbor članov
  2. upravni odbor
  3. nadzorni odbor
  4. disciplinsko razsodišče

Mandat organov društva traja 4 leta s tem, da so lahko iste osebe ponovno izvoljene. Upravni odbor, nadzorni odbor in disciplinsko razsodišče odgovarjajo za svoje delo zboru članov.

 

  1. člen

ZBOR ČLANOV

Zbor članov je najvišji organ društva. Zbor članov je lahko redna ali izredna skupščina. Redni zbor članov se skliče enkrat letno, praviloma v prvem četrtletju. Zbor članov skliče predsednik v pisni obliki z navedbo dnevnega reda. Vabilo se pošlje vsem članom in sicer najmanj 15 dni pred sklicem. Vsak član ima pravico predlagati dopolnitev dnevnega reda, vendar najmanj 5 dni pred sklicem zbora članov. Izjemoma, če dopolnitev dnevnega reda ne zahteva posebnih priprav gradiv za obravnavo ter oblikovanje stališč v tej zvezi, lahko član predlaga dopolnitev dnevnega reda na seji zbora članov in sicer ob obravnavi dnevnega reda:

Na seji zbora članov  se odločitve  sprejemajo z večino glasov prisotnih članov. Če je bilo enako število glasov za in proti predlogu, odloči glas predsedujočega. Vzdržani glasovi se ne upoštevajo, so neveljavni. Glasovanje je praviloma javno, z večino glasov pa zbor članov lahko odloči da bo glasovanje tajno.

Sklepi s katerimi bi bil spremenjen statut ali bi bilo odločeno o prenehanju društva se

sprejemajo z dve tre tinjsko večino glasov prisotnih članov. Sprememba statuta in sklep o prenehanju društva se posredujeta pristojnim organom.

O poteku zbora članov se vodi zapisnik, ki ga podpišejo: predsedujoči zbora članov, zapisnikar in overitelja zapisnika. Zapisnik je članom na vpogled na sedežu

društva 14 dni po seji zbora članov. Člani imajo pravico. ugovorov na zapisnik v naslednjih 30 dneh.

 

 

  1. člen

Izredni zbor članov se skliče po potrebi in sicer, če to zahtevajo interesi društva. Predsednik lahko skliče izredno zbor članov društva na lastno pobudo, dolžan pa je sklicati izredno zbor članov, če to zahteva 10 članov ali nadzorni odbor.

Če predsednik ne skliče izrednega zbora članov, na zahtevo članov ali nadzornega odbora, so jo upravičeni sklicati pobudniki sami. Izredni zbor članov obravnava le vprašanja zaradi katerih je bila sklicana.

 

  1. člen

Zbor članov je sklepčen, če je na njem prisotno več kot polovica članov. Če ob predvidenem začetku zbora članov ni sklepčna se začetek odloži za 30 minut, po tem času zbor članov veljavno sklepa, če je navzočih najmanj 10 članov društva.

 

  1. člen

Zbor članov vodi predsednik društva, zbor članov izvoli še zapisnikarja in overitelja zapisnika,  po potrebi pa še  verifikacijsko, kandidacijsko in volilno komisijo ter druge organe  (na primer komisijo za sklepe itd). verifikacijska komisija ugotovi in poroča zboru članov o številu prisotnih oziroma o sklepčnosti zbora članov.

 

  1. člen

Zbor članov je pristojen za:

  • obravnavo in sprejem programa dela in finančnega načrta. Obravnava poročila o delu v preteklem letu in o finančnem in materialnem položaju društva, vključno s sprejemom sklepov in stališč v tej zvezi;
  • potrditev zaključnega načrta;
  • izvolitev in razrešitev predsednika društva;
  • izvolitev in razrešitev upravnega odbora, nadzornega odbora in disciplinskega razsodišča;
  • odločanje na drugi stopnji o pritožbah zoper sklepe upravnega odbora in disciplinskega razsodišča;
  • sprejemanje in dopolnjevanje statuta in drugih splošnih aktov društva;
  • odločanje o nakupu in prodaji nepremičnin;
  • odločanje o prenehanju društva in uporabi premoženja;
  • odločanje o združitvi, spojitvi ali pripojitvi z drugim društvom in o povezovanju v zvezo strelskih organizacij na lokalnem, območnem ali državnem nivoju;
  • podeljevanje priznanja: častni član, častni predsednik;
  • določanje višine članarine;
  • podeljevanje priznanj, nagrad in pohval za delo v društvu ali tekmovalne uspehe;
  • odloča o sedežu društva.
  1. člen

Upravni odbor

Upravni odbor šteje 5 članov in so izvoljeni za 4 leta. Sestavljajo ga: predsednik, podpredsednik, tajnik, blagajnik, in član, katerega naloge določi upravni odbor. Upravni odbor lahko razreši člana na lastno željo ali zaradi neaktivnosti pri delu, kršitve statuta in drugih splošnih aktov ali sklepov organov društva in začasno imenuje v upravni odbor novega člana. Člana upravnega odbora, ki je imenovan v upravni odbor obravnava in potrjuje zbor članov društva na svoji prvi seji.

Upravni odbor vodi poslovanje društva med dvema zboroma članov. Za sklepanje pravnih poslov, ki bi presegli znesek 500,00 EUR  je potreben predhodni sklep upravnega odbora.

 

  1. člen

Upravni odbor sklepa veljavno na sejah, na katerih je navzočih več kot polovica članov. Sklepi so sprejeti, če zanje glasuje večina prisotnih članov upravnega odbora. Upravni odbor se sestaja po potrebi, najmanj pa enkrat trimesečno.

 

  1. člen

Upravni odbor upravlja zlasti naslednje naloge:

  • uresničuje sklepe zbora članov;
  • pripravlja in obravnava predlog programa dela in finančnega načrta;
  • pripravlja in obravnava predloge splošnih aktov društva, ki jih sprejema zbor članov;
  • vodi organizacijske, upravne, strokovno tehnične in ekonomsko finančne posle društva;
  • sklicuje zbor članov društva in zanj pripravi poročila;
  • imenuje in razrešuje stalne in občasne komisije ter žirije za podelitev priznanj, jim določi pristojnosti in naloge ter po potrebi roke za izvršitev nalog;
  • obravnava poročila komisij in sprejema sklepe v zvezi z danimi predlogi;
  • v upravičenih primerih zamenja člana upravnega odbora;
  • skrbi za finančno materialno poslovanje in sredstva društva;
  • sprejema program dela in koledar tekmovanj;
  • sprejema akte za nemoteno delo društva, ki jih ne sprejema skupščina društva;
  • vodi evidenco članstva;
  • obravnava in odloča o realizaciji programa dela in finančnem načrtu;
  • določa merila za sestavo tekmovalnih ekip;
  • regulira status stalnih ali honorarnih delavcev, oz. nosilcev nalog;
  • ugotavlja prenehanje članstva zaradi neplačevanja članarine;
  • imenuje delegata za skupščino strelske zveze ali predstavnika društva v primerih, ko se tako odloči upravni odbor;
  • skrbi za uresničevanje ciljev in nalog društva;
  • imenuje in razrešuje uredniški odbor glasila društva;
  • poroča zboru članov o svojem delu;
  • skrbi, da se po poteku mandata oz. po zamenjavi funkcionarja izvede komisij- ska primopredaja arhiva, dokumentacije in popis nalog;
  • določa podpisnika za finančno materialno poslovanje daje pohvale, priznanja in nagrade za posebne zasluge pri uveljavljanju in razvoju strelstva ali za dosežene posebne tekmovalne uspehe;
  • opravlja druge zadeve, za katere ga pooblasti zbor članov ali izhajajo iz narave dela, pri uveljavljanju in razvijanju strelskega športa.

 

  1. člen

Upravni odbor skliče predsednik s predlogom dnevnega reda. Vabilo pošlje predsednik najmanj 8 dni pred sejo vsem članom odbora in predsedniku nadzornega odbora. Za sprejem sklepov, ki bi zadevali posamezno skupino članov (sekcijo, krožek), je treba dobiti mnenje njenih članov.

Predsednika v njegovi odsotnosti nadomešča podpredsednik ali član, ki ga določi upravni odbor.

 

  1. Člen

Sekcije – krožki

Društvo lahko ustanovi, za lažje in smotrnejše izvajanje skupno dogovorjenih in posameznih nalog: sekcije, krožke ali druge oblike organiziranosti posameznih skupin, ki izmed svojih članov izvolijo vodjo skupine.

Vodja predstavlja sekcijo nasproti upravnemu odboru društva in varuje interese svojih članov.

 

  1. člen

Nadzorni odbor 

Nadzorni odbor šteje 3 člane, izvoli jih zbor članov za dobo 4 leta. Predsednika nadzornega odbora izvolijo člani med seboj na prvi seji. Nadzorni odbor spremlja delo upravnega odbora in vrši nadzor nad materialnim in finančnim poslovanjem društva, nad izvajanjem načel, ciljev in nalog, ki jih določa statut in izvajanjem sklepov skupščine. Nadzorni odbor pripravi poročila o svojem delu in ugotovitvah, ali so izpolnjene vse zahteve iz 26. člena ZDru-1.

Nadzorstvo nad zakonitostjo, namembnostjo in gospodarno ter učinkovito uporabo javnih sredstev, ki jih društvo prejme za izvajanje svoje dejavnosti opravlja računsko sodišče.

Nadzorni odbor sprejema veljavne sklepe, če so prisotni vsi trije člani in če zanje glasujeta vsaj dva člana. Člani nadzornega odbora ne morejo biti hkrati člani upravnega odbora, imajo pa pravico, udeleževati se vseh sej upravnega odbora, vendar brez pravice odločanja.

  1. člen

Disciplinsko razsodišče

Disciplinsko razsodišče izvoli zbor članov za dobo 4 let.

Disciplinsko razsodišče sestavljajo trije člani in njihovi namestniki. Predsednika disciplinskega razsodišča izvolijo člani med seboj na prvi seji. Naloga disciplinskega razsodišča je, da odloča o disciplinski odgovornosti članov na prvi stopnji in rešuje spore med člani.

Disciplinski postopek, odločanje o disciplinskem postopku, varstvo pravic in drugo z tem v zvezi. Se izvaja po pravilniku o disciplinski in materialni odgovornosti Strelske zveze Slovenije, sprejet 10.04.2003

Disciplinsko razsodišče sprejme veljavne sklepe, če so prisotni vsi trije člani in za sklep glasujeta vsaj dva člana.

Disciplinsko razsodišče lahko izreče naslednje kazni:

Za lažji disciplinski prekršek:

  1. opomin;
  2. zadnji opomin;
  3. prepoved treniranja, sojenja in tekmovanja od treh mesecev do enega leta.

Za težji disciplinski prekršek:

  1. zadnji opomin;
  2. prepoved treniranja, sojenja in tekmovanja od šest mesecev do dve leti;
  3. razrešitev opravljanja funkcij v organih upravljanja;
  4. razrešitev opravljanja strokovnih nalog v društvu (inštruktor, trener, sodnik, vodja ekipe, itd. );
  5. izključitev iz članstva strelske organizacije.
  6. član se lahko v 15 dneh pritoži na sklep disciplinske komisije. Zbor članov mora o pritožbi odločati v roku treh mesecev.

 

     21. člen

Finančno in materialno poslovanje

Sredstva društva so:

  • članarina;
  • prihodki iz naslova materialnih pravic in dejavnosti društva;
  • darila in volila;
  • prispevki donatorjev in sponzorjev;
  • prihodki iz javnih sredstev (proračun);
  • prihodki iz drugih virov.

Pridobljena namenska sredstva se lahko uporabijo le za namene za katere so bila pridobljena.

  1. člen

Premoženje društva sestavljajo vse nepremičnine in premičnine (sredstva in pravice) in denarna sredstva. Nepremičnine društva se lahko obremenijo, zamenjajo ali odtujijo le s sklepom zbora članov društva.

Društvo razpolaga s finančnimi sredstvi upoštevajoč materialno osnovo za delo, uporablja pa ga v skladu s programom dela in letnim finančnim načrtom, ki ga sprejme skupščina. Poročilo o poslovanju in zaključni račun sprejme upravni odbor, potrdi pa ga” zbor članov društva.

 

  1. člen

Finančno in materialno poslovanje društva mora biti v skladu s pravilnikom o finančno materialnem poslovanju v katerem društvo določi način vodenja in izkazovanja podatkov o finančno materialnem poslovanju društva, ki mora biti v skladu z računovodskimi standardi za društva in navodili upravnega odbora društva. Odredbodajalec za izvajanje finančnega načrta je predsednik, v njegovi odsotnosti pa podpredsednik. V primeru odsotnosti obeh več kot 30 dni, lahko upravni odbor določi drugega začasnega odredbodajalca. Finančne in materialne listine podpisujeta predsednik in oseba, ki jo za to določi upravni odbor. Pravilnik o finančnem materialnem poslovanju je bil sprejet na zboru članov 22.03.2013.

 

  1. člen

Nagrade in priznanja

Za izredno prizadevnost in uspešnost pri delu in upravljanju nalog, kakor tudi za posebne tekmovalne uspehe ali za ustvarjanje materialnih pogojev za delo, lahko Upravni odbor društva podeli članom društva in drugim fizičnim ali pravnim osebam nagrado, priznanja ali pohvale. Podelitev nagrad, priznanj in pohval se izvaja po posebnem pravilniku, (strelske zveze Slovenije sprejet 01.01.2008), ki ga sprejme upravni odbor društva.

Društvo lahko ob določenih priložnostih (npr. tekmovanja) podeli posebna priznanja (nagrade, plakete, pokale, diplome, izreče javne zahvale, itd.) posameznikom, ekipam ali pravnim osebam.

 

  1. člen

Javnost dela

Delo društva temelji na načelu javnosti. Seje organov društva so javne. Zapisniki s sej vseh organov društva so na vpogled članom društva, na sedežu društva. Širša javnost se o delu društva obvešča preko sredstev javnega obveščanja, neposredno od članov in z občasnimi informacijami (glasilom) društva. Za zagotovitev javnosti dela je odgovoren predsednik društva. V času njegove odsotnosti podpredsednik ali član, ki ga določi upravni odbor.

  1. člen

Prenehanje in sprememba namenov

Društvo lahko preneha po volji članov ali po samem zakonu. Po samem zakonu društvo preneha, če dejansko preneha delovati ali če deluje v nasprotju s pravnim redom RS.

O prenehanju društva odloča zbor članov  z dve tre tinjsko večino glasov prisotnih članov. Prenehanje se opravi po predpisanem postopku, izterjajo se dolgovi in poravnajo obveznosti, ostanek premoženja, razen neporabljenih proračunskih sredstev pa se prenese na sorodno društvo ali lokalno skupnost. Neporabljena proračunska sredstva se vrnejo v proračun.

Iz ostanka premoženja ne morejo člani zahtevati nikakršnih pravic.

V primeru, da društvo preneha z delovanjem in ne izvede postopka o prenehanju društva v skladu z Zakonom o društvih (sklep o prenehanju, poročilo o razpolaganju s sredstvi društva) odloči o prenosu premoženja društva pristojno sodišče.

 

                                                    Končne določbe

  1. člen

Statut in sklepe zbor članov društva tolmači zbor članov društva.

 

  1. člen

Spremembe in dopolnitve statuta se sprejemajo po enakem postopku kot statut. Vsi predlogi za spremembe in dopolnitve statuta društva morajo biti predloženi v pisni obliki upravnemu odboru najmanj tri mesece pred zborom članov društva.

 

  1. člen

S sprejemom tega statuta preneha veljati statut SD Slovenj Gradec, sprejet na zboru članov dne 14.11.2001. Statut velja z dnem sprejema 21.03.2013.

Predsednik:

Alfonz Pajek

 

 

OPOMBA: ta tekst je točen prepis originalnega dokumenta – statuta, kateri je bil potrjen iz strani NO dne 19.07.2013 in kateri se hrani v evidenci društva. Originalni izvod je na željo članom na vpogled dostopen na sedežu Strelskega društva v času uradnih ur pisarne.

(Visited 194 times, 1 visits today)