Strelišče v Športni hali

V športni hali Vinka Canjka imamo člani društva na razpolago strelišče za streljanje z zračnim orožjem.

Na voljo  imamo šest pušk. Tarče in diabole dobite na strelišču; za člane društva so brezplačni.

Streljanje se izvaja ob četrtkih od 18h do 20h po dogovoru na telefonsko številko 041 238 056 (Alfonz).

VARNOSTNA PRAVILA

Vse osebe, ki se nahajajo na poligonu, so dolžne ves čas skrbeti za lastno varnost in varnost vsakega na poligonu. Dolžni so se seznaniti z redom na strelišču in varnostnimi ukrepi. Ravnati se morajo po navodilih vodje streljanja.

Prenašanje orožja po strelišču mora odgovarjati varnemu rokovanju z orožjem.

Dolgocevno orožje se prenaša ali v kovčku ali vidno prazno, z odprtim ležiščem, brez nabojnika, ter obrnjeno v zrak.

Streljanje se zaradi varnosti izvaja v eni liniji po principu  “VSI STRELJAJO—NIHČE NE STRELJA”.

Na strelsko linijo se lahko orožje položi samo na ukaz sodnika. Še vedno prazno in z odprtim ležiščem.

Varnostni koti pri dolgih razdaljah so majhni in jih je potrebno strogo spoštovati

Po koncu streljanja se mora strelec dvigniti in orožje pustiti pravilno vidno varno in odprto.

Po znaku za  »KONEC STRELJANJA« ali »PREKINI STRELJANJE« strelec ne sme manipulirati z orožjem ali ležati ob njem.

Vsak tekmovalec tekmuje na lastno odgovornost in odgovarja za svoja dejanja!

Vsi tekmovalci morajo imeti veljavno orožno listino in potrjeno izkaznico društva o plačani članarini za tekoče leto!

Lep pozdrav in mirno roko.

Predsednik:

Alfonz Pajek

Slovenj Gradec 25.04.2023

IMG-20230703-WA0009_23eq.jpg

IMG-20230703-WA0017.jpg

(Visited 179 times, 1 visits today)